[SMF2022] WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

Informacje o koncercie

25-05-2022, 19:00

Kup bilet:

Wojtek Mazolewski to bez wątpienia jeden z najciekawszych polskich artystów jazzowych. Lider formacji Wojtek Mazolewski Quintet i Pink Freud, w 2021 wydał także solowy album Yugen. Artysta niepokorny, autor nieoczywistych aranżacji i energetycznego połączenia tradycji z nowoczesnością.
Wojtek Mazolewski i muzycy jego kwintetu od początku powstania formacji prezentują nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej. Zarówno album „Polka” z 2014 roku jak i album „When Angels Fall” z 2019 roku z interpretacjami muzyki Krzysztofa Komedy zostały doskonale ocenione przez krytyków muzycznych i publiczność.
Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Analogowe brzmienie kwintetu nawiązuje do mistrzów jazzu, łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają się echa muzyki Milesa Davisa, Erika Dolphy’ego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.
W swojej twórczości formacja eksperymentuje, wzbudza skrajne emocje i udowadnia, że muzyka jazzowa ma potencjał burzenia muzycznych schematów. Jazzu w wydaniu zespołu słuchają wszyscy – od fanów kameralnych przestrzeni domowego zacisza, po entuzjastów wielkich koncertów kończących się owacjami na stojąco.
Wojtek Mazolewski Quintet w składzie:
Wojtek Mazolewski – kontrabas
Joanna Duda – instrumenty klawiszowe, sekwencery
Oskar Török – trąbka
Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy
Jakub Janicki – perkusja
 
Bilety w przedsprzedaży od 16.02:
sektor 1 -119 zł
sektor 2 - 99 zł

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

GRATISY - KONKURSY

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty oraz inne upominki: płyty, plakaty, autografy. Więcej

Dołącz do nas