ASAF AVIDAN & his band // The Study On Falling

Informacje o koncercie

01-12-2017, 19:00

Jeden z najbardziej rozchwytywanych artystów ostatnich lat! Pochodzący z Izraela piosenkarz rockowy, folkowy i bluesowy, autor tekstów piosenek, wokalista o wyjątkowym głosie i charyźmie scenicznej. Autor megahitu "One day" (ponad 190 milionów wejść na YouTube).

Asaf Avidan urodził się w 1980 roku w Jerozolimie. Jego rodzice pracowali w izraelskim korpusie dyplomatycznym na Jamajce i to tam Asaf spędził dzieciństwo. Na studia powrócił do Jerozolimy i podjął naukę w Akademii Sztuki. W ramach pracy dyplomowej zrealizował film Find Love Now, którym wygrał Haifa Film Festival. Po studiach Avidan przeniósł się do Tel Avivu, gdzie pracował jako animator. Później po rozstaniu z długoletnią dziewczyną postanowił wrócić do Jeruzalem i poświęcić się muzyce. Swoją pierwszą EP-kę na której znalazło się 6 kawałków Asaf nagrał w 2006 roku. Wraz ze swoim zespołem Asaf Avidan & the Mojos nagrał trzy albumy: The Reckoning w 2008, PoorBoy/Lucky Man w 2009 i Through the Gale w 2010. Rok później rozpoczął karierę solową. W 2011 roku stanął na jednej scenie obok takich niekwestionowanych gwiazd jak: Robert Plant czy Lou Reed. W 2013 roku ukazał się jego solowy album - "Different Pulses".

Jego utwór „One Day/Reckoning Song” zremiksowany przez niemieckiego producenta Wankelmuta stał się jednym z największych hitów minionego roku. Na „Different Pulses” Asaf Avidan prezentuje nieco inne, mniej imprezowe brzmienia, za to w pełni pokazuje swój wielki talent – nieprzeciętny głos, który może się mierzyć z największymi wokalistkami (tak, tak to nie żart) świata!  Niektórzy porównują go nawet z samą Janis Joplin! Asaf Avidan to prawdziwy emisariusz izraelskiej sceny folkrockowej. Na swoim koncie ma już 3 albumy wydane z zespołem The Mojos oraz dwie płyty solowe, a jego twórczość często określana jest mianem „retro-futuristic folk”. Jedno jest pewne – drugiego tak wyjątkowego artysty jak Asaf Avidan nie znajdziecie!

Najnowsza, autorska płyta artysty „The Study On Falling” ujrzy światło dzienne na początku listopada 2017. W odróżnieniu od ostatnich, solowych występów, w zapowiadanej na jesień 2017 trasie koncertowej Asafowi towarzyszyć będzie na scenie grupa muzyków.

www.asafavidanmusic.com 
www.facebook.com/asafavidanmusic

Pozostałe koncerty:

29 listopada 2017
Kraków | Klub Studio

30 listopada 2017
Warszawa | Klub Stodoła

Bilety są już w sprzedaży: w internecie na www.eventim.pl

oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju

Występują

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

GRATISY - KONKURSY

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty oraz inne upominki: płyty, plakaty, autografy. Więcej

Dołącz do nas