Delius, Williamson, Heather

O artyście

Punktem zbornym tego międzynarodowego trio są dwa miasta: Berlin i Amsterdam.
Delius spotkał Williamsona w Amsterdamie, a ten drugi Hethera w Berlinie. Trio jest hybrydą TOBIAS DELIUS 4tet, w którego składzie obok Williamsona są - sławny ekscentryk - Han Bennink i - niemniej ceniony - Tristan Honsinger.
 
Trio zostało specjalnie powołane na koncerty w Polsce, mamy więc do czynienia z pewną wyłącznością tego składu. A muzyka?? Ta oczywiście jest najważniejsza, jazz, brak ograniczeń, potężna energia, poruszanie się na krawędzi kompozycji i improwizacji.
 
 
Tobias Delius ur. 1964 r w Oxfordzie. W 1980 roku zaczął grać na saksofonie, w latach 1983/84 przebywał w Mexico City gdzie dołączył do kwartetu Francisco Télleza Cuarteto Mexicano de Jazz. W 1984 Delius przeprowadza się do Amsterdamu gdzie studiował na Sweelinck Conservatorium. Bardzo szybko jego uwagę zwróciła lokalna scena improwizatorska. Występował z takimi figurami jazzu i fee jak: Steve Lacy (October Meeting '91, Amsterdam), Bill Frisell, Mark Feldman and the Trio Clusone (Clusone Jazz '93), Misha Mengelberg ("Pollo di Mare", Angelica '96, Bologna), Steve Beresford ("Signals for Tea", Vancouver '98), Hamid Drake, Kent Kessler & Jeb Bishop (Chicago '01) and Ray Anderson (Rotterdam '01). 
Poza prowadzeniem własnego 4tet'u z którym nagrał 3 albumy (CDs "THE HERON"- ICP 033, "TOBY'S MLOBY"- ICP 034 & "PELIKANISMUS"- ICP 039) także współprowadzi Trio San Francisco z Sean Bergin i Daniele D'Agaro. Występuje także w duetach z basistą Wilbert de Joode I w trio z Cor Fuhler'em i wieloma perkusistami mi.n z Louis'em Moholo i Paul'em Lovens'em.
 
 
Joe Williamson - kanadyjczyk mieszkający w Amsterdamie i w Berlinie. Członek m.in. takich zespołow jak Kletka Red, Exiles, Tipper Gore. Świetnie odnajduje się w wielu różnych stylistykach; free jazz, muzyka improwizowana (tu silne związki z młodą sceną berlińską i wiedeńską ), avant rock. Uczestnik festiwali na całym świecie. Grał z wieloma muzykami, m.in.: Han Bennink, Jon Rose, Conrad Bauer, Tony Buck, Peggy Lee, Vinny Golia, Evan Parker, Trintan Honsinger, Leonid Soybelman, Thomas Brogmann.
 
 
Steve Heather - australijczyk, okresowo przebywający w Berlinie, współpracuje nie tylko z muzykami, jego aktywność obejmuje również taniec, performance, film, a także tworzy muzykę dla baletu. Heather znany jest ze specyficznego podejścia do perkusji, poszukuje w niej całego szeregu nowych form i brzmień, eksperymentuje z kompozycją i improwizacją. Wpółpracuje z wieloma muzykami i artystami (Jon Rose, Cor Fuhler, Aardvark, Jan Bas Bollen, Richard Barrett, Jaap Blonk, Anne La Berge, Alex Wterman, Axel Dorner, Robin Hayward, Scapino Ballet, N.D.T.3)
 
 

Nadchodzące koncerty

Brak koncertów

Przeszłe koncerty

Informacje

Zapytaj o artystę

Artysta:

Proponowany termin:

Imię i nazwisko / Firma:

Email:

Dodatkowe informacje:

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

GRATISY - KONKURSY

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty oraz inne upominki: płyty, plakaty, autografy. Więcej

Dołącz do nas