Szczecin Music Fest

Szczecin Music Fest (w skrócie SMF) jest pierwszym szczecińskim festiwalem prezentującym najważniejsze zjawiska wspołczesnej world music (muzyki świata) i jazzu. Mamy nadzieję, że festiwal ten będzie mógł stać się miejscem gdzie wystąpią artyści wielu stylów i gatunków, dla których wspólnym mianownikiem jest właśnie world music, czyli twórcze sięganie do regionalnych tradycji muzycznych.

World music jest bardzo ważnym współczesnym nurtem muzycznym i cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Często niesłusznie utożsamiane jest tylko z muzyką folkową, a tymczasem jest to jeden z najbardziej wpływowych nurtów muzycznych, który czerpie inspirację z wielu zródeł. World music to przecież zarówno muzyka latynoska (salsa, son, tango, bossa nova i inne), afro, reggae, muzyka arabska, ale także wiele odmian znanych z takich stylistyk jak blues, jazz, hip hop i wiele innych. Któż nie zna takich nazw i nazwisk: Buena Vista Social Club, Cesaria Evora, Gotan Project, Angelique Kidjo, Salif Keita, Youssou N`Dour, Natasha Atlas czy Ofra Haza?

Celem Szczecin Music Fest jest prezentacja world music i jazzu na najwyższym światowym poziomie oraz promowanie nowych, wartościowych zjawisk w obrębie tej stylistyki.

Szczecin ma wiele atutów które predystynują go do roli ważnego osrodka world music w naszym kraju - wymieńmy najważniejsze:
- położenie geograficzne - na przecięciu szlaków z północy na południe i ze wschodu na zachód, bliskość morza i granicy z Niemcami,
- wielokulturowość i tradycje (znaczna ilość repatriantów ze wschodu, wpływy niemieckie i skandynawskie, a nawet żydowskie, rodzime tradycje pomorskie oraz dziedzictwo Hanzy.

Szczecin Music Fest ma szansę stać się nie tylko wizytówką naszego miasta, ale także ważnym wydarzeniem artystycznym w skali całego kraju. Pragniemy aby Szczecin Music Fest wpisał się na stałe w festiwalową mapę kraju oraz aby było to wyjątkowe wydarzenie muzyczne dla naszego miasta i regionu. Obecność światowych gwiazd jest nie tylko gwarancją sukcesu przedsięwzięcia, ale także doskonałą okazją do promocji miasta.

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

GRATISY - KONKURSY

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty oraz inne upominki: płyty, plakaty, autografy. Więcej

Dołącz do nas