SZCZECIN MUSIC FEST 2004 :
22 kwietnia, Filharmonia w Szczecinie
Najwybitniejszy współcześnie bandoneonista na świecie. Nie bez powodu porównywany bywa do Astora Piazzolli – można bowiem uznać go za kontynuatora tango nuevo stworzonego przez Mistrza. Choć muzyczne ścieżki Saluzziego prowadziły go, i nadal prowadzą, w nieco innych kierunkach, to przecież cel pozostaje podobny. Rzecz charakterystyczna – obojętne, jak daleko Saluzzi odchodzi od tradycyjnego tanga, w jego twórczości zawsze wyraźnie słychać puls muzyki z Buenos Aires.
27 maja, Zamek w Szczecinie
Ich muzyka brata się z nowym wspaniałym elektronicznym światem, wciąż jednak pozostając gruntownie organiczną, namacalną i ciepłą – zupełnie nie w stylu sterylnej, klinicznej atmosfery generowanej przez techników z laboratorium.
29 maja, Zamek w Szczecinie
Należy do absolutnej czołówki światowej sceny jazzowej. Jest także powszechnie uważany za jednego z najciekawszych gitarzystów na świecie. Jego wspaniała technika, połączona z pasją i inteligencją, pozwoliła mu zdobyć (na przestrzeni lat 1976-1992) aż 13 nagród prestiżowego "Guitar Player Poll" - najwięcej nagród przyznanych indywidualnemu wykonawcy przez ten magazyn w jego 20-letniej historii.
W RAMACH SPECJALNEJ EDYCJI SMF 2004 :
14 października, Filharmonia w Szczecinie
Na perkusji gra od dziesiątego roku życia. Jako 16-latek podjął współpracę z Hugh Masekelą. Potem grał z Tedem Cursonem i Illinoisem Jacquet`em. W połowie lat 60-tych współpracował z Lou Donaldsonem oraz Blue Mitchellem, z którym nagrał pierwszą płytę. Występował w zespołach największych gwiazd jazzu: McCoya Tynera, Dextera Gordona, Horace`a Silvera, Freddiego Hubbarda, Joe Hendersona, Dave`a Liebmana, Pata Metheny, Charlie Hadena, Johna Scofielda, Stana Getza czy Carmen McRae.